Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Region

ZUS zaprasza seniorów na spotkania

: 18.10.2019 : Piotr Mrówka
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadba o emerytów.

"Zdrowi, aktywni, bezpieczni", to hasło tegorocznych Dni Seniora, które organizuje częstochowski oddział instytucji. W planie są spotkania w kilku miejscach, które mają uświadamiać osoby starsze o ich prawach.

- Już 18 października organizatorzy zapraszają do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. 22 października impreza odbędzie się w Częstochowskim Centrum Aktywności Seniorów, przy ulicy Staszica 10. 25 października ZUS zaprasza do swojego inspektoratu w Kłobucku - wymienia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. W czasie spotkań organizatory przekażą niezbędne informacje dla seniorów. - Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane informacjami z zakresu profilaktyki zdrowotnej, rent, emerytur, zasiłków czy ochrony przed oszustami - dodaje Kopczyńska. Współorganizatorem Dni Seniora jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Szczegółowy program akcji jest dostępny na stronie internetowej instytucji.

Beata Kopczyńska

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.