Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Zmiany w częstochowskiej radzie miasta po wyborach

: 18.10.2019 : Piotr Mrówka
Po wyborach parlamentarnych szykują się spore zmiany w radzie miasta Częstochowy.

Zdzisław Wolski, obecny przewodniczący uzyskał mandat posła i wkrótce przeniesie się do sejmu. Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji nie pełnił już swoich obowiązków. - Już na wszelki wypadek nie biorę udziału w sesji, żeby nikt nie zarzucił braku prawomocności. Analizy powyborcze trwają, ale prawdopodobnie przestałem być radnym zaraz po wyborach w niedzielę (13.10) - tłumaczy Wolski. Oficjalnie przewodniczący nie złożył mandatu, ale wciąż nie ma dokładnej informacji czy został on wygaszony. Na jego miejsce pojawi się nowy radny z listy SLD Lewica.

 - W wyniku niechlujstwa prawnego przy zmianach w kodeksie wyborczy, nawet nie wiem, kiedy to nastąpi. Moim następcą w radzie jest Marek Czerwiński, o ile się zgodzi. Nie wiem, nawet kiedy dostanie pytanie, czy przyjmuje mandat. Dopiero po załatwieniu tej sprawy powinno się dokonać wyboru przewodniczącego - dodaje Wolski. Zmiany czekają również zarząd miasta.

Funkcję wiceprezydenta przestanie pełnić Andrzej Szewiński, który też został posłem. Klub radnych Koalicji Obywatelskiej nie zdradza jeszcze, kto zajmie jego miejsce.

Zdzisław Wolski

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.