Niedziela, 19.01.2020 r. imieniny Henryka, Marty
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Wyciek gazu w II alei. Mieszkańcy zostali ewakuowani

: 20.09.2019 : Piotr Mrówka
Wyciek gazu w centrum Częstochowy.

Trwa akcja ratunkowa gazowników i straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń doszło do przewiercenia rury doprowadzającej gaz do jednej z kamienic w II alei Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy i przechodnie wyczuwali zapach gazu. Służby ewakuowały około 150 osób z pobliskich budynków i biblioteki publicznej.

Droga od wiaduktu do skrzyżowania alei z ulicami Kościuszki i Wolności jest zablokowana.

 

Aktualizacja:

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące rozszczelnienia gazu w centrum miasta. Pierwsze zgłoszenie służby otrzymało przed godziną 12. - Informacja wpłynęła o godzinie 11:35 do stanowiska kierownik komendanta miejskiego PSP w Częstochowie. W wyniku prac budowlanych, prowadzonych w II alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, doszło do rozszczelnienia nitki niskiego ciśnienia gazociągu przyłącza do budynku. Po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z częstochowskiej jednostki - relacjonuje st. kpt. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia pojawiły się ekipy pogotowia gazowego, które naprawiają zniszczony fragment sieci. -To rozszczelnienie znajduje się pod chodnikiem, musimy zdjąć płyty chodnikowe i skuć dość grubą warstwę betonu pod którym ta nitka przebiegała - dodaje st. kpt. Dzwonnik.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Miejsce prac zostało zabezpieczone przez policję i straż miejską. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.