Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Włam, kradzież, ale zaraz potem wizyta policji i odsiadka

: 14.02.2020 : Piotr Mrówka
Niedługo z bezkarności cieszył się złodziej z Częstochowy.

43-latek wpadł niedługo po włamie i kradzieży roweru w jednym z bloków na Północy. Do zatrzymania doszło podczas patrolowania centrum miasta. Tam mężczyzna w towarzystwie kompana popijał alkohol. Gdy doszło do konfrontacji z policją, zachowywał się nerwowo. Najpierw wydawało się, że chodzi tylko o narkotyki, jakie miał przy sobie. Ale gdy doszło do rewizji mieszkania wyszło na jaw, że chodzi też o kradziony rower. Oprócz tego mieszkaniec Częstochowy był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

- W wyniku podjętych wobec niego czynności, kryminalni znaleźli prawie 30 gramów zielonego suszu. Wstępne badania wykonane testerem wykazały, że była to marihuana. Policjanci dokonali również przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 43-latka, ujawniając rower skradziony kilka dni wcześniej z piwnicy bloku mieszkalnego na osiedlu Północ - przekazują funkcjonariusze. 

Mieszkańcowi Częstochowy grozi do 10 lat więzienia za dokonanie kradzieży z włamaniem oraz do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.