Dzięki wsparciu czworonoga, częstochowscy kryminalni trafili na spore ilości środków odurzających.
W poniedziałek (28.07) policjanci z pierwszego komisariatu wspólnie z przewodnikiem psa służbowego ze Straży Granicznej, weszli do mieszkania 52-latka. Tam odnaleźli ponad 300 gramów zakazanych substancji. Niedozwolone środki były umieszczone w różnych skrytkach. W ich znalezieniu pomógł Jota - czworonożny strażnik graniczny specjalizujący się w węszeniu narkotyków.Wstępne badania potwierdziły, że jest to metamfetamina. 52-latkowi grozi teraz do 10 lat za kratami.