Policjantem jest się także poza godzinami pracy.
Udowodnił to sierżant sztabowy Konrad Dobosz, policjant z kłobuckiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego, który zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Do zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby w centrum Lublińca. Stróż prawa zauważył podejrzanie zachowującego się motorowerzystę. Zdecydował się go zatrzymać w rejonie ul. Stelmacha i Piaskowej. Przybyły na miejsce patrol ustali, że 59-latek jest pijany. Wydmuchał 1,4 promila alkoholu.
Jego sprawą zajmie się teraz sąd.