Śledczy z częstochowskiej prokuratury skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko Annie P. i Władysławowi P., którzy oszukali seniorkę metodą "na lekarza".
Do zdarzenia doszło 1 kwietnia. 75-latka z dzielnicy Wyczerpy otrzymała telefon od rzekomego lekarza. Ten poinformował seniorkę, że jej córka jest w szpitalu i potrzebuje pieniędzy na leczenie. Kobieta miała usłyszeć w słuchawce głos łudząco podobny do jej córki. 75-latka przekazała 17 tys. zł i ponad 5 tys. euro notariuszce, która przyszła pod jej dom. Gdy sprawczyni opuściła podwórko pokrzywdzonej została zatrzymana przez policjantów. Natomiast Władysław P. próbował uciec samochodem z miejsca zdarzenia. Dodatkowo w torebce oszustki śledczy znaleźli narkotyki. Teraz parze oszustów z Krakowa grozi do 8 lat więzienia.