Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Są firmy zainteresowane dokończeniem prac przy A1

: 15.10.2019 : Piotr Mrówka
Śląski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentował listę podmiotów zainteresowanych pracami przy budowie autostrady A1 na odcinku Częstochowa Północ - Częstochowa Blachownia.

Wpłynęły dwie oferty na montaż barier ochronnych. Drogowcy chcieli na to zadanie przeznaczyć ponad 27 mln zł. Najniższa oferta opiewa na ponad połowę tej kwoty. Znacznie wyższe od planowanych okazały się oferty na oznakowanie poziome i pionowe autostrady. Tutaj również wpłynęły dwie oferty, najniższa wynosiła niecałe 23 mln zł, GDDKiA planowała wydać na to zadanie 10 mln. W budżecie zmieściły się za to oferty na ogrodzenie trasy. Z czterech ofert najniższa opiewa na prawie 10,5 mln zł, co wpisuje się w kosztorys drogowców.

Na placu budowy autostrady A1 praca wre. GDDKiA otrzymało decyzję zezwalającą na użytkowanie części obiektu 352a na węźle Częstochowa Północ. Z początkiem października zostało zrealizowane ponad 50% zakresu robót związanych z ułożeniem nawierzchni betonowej.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.