Piątek, 13.12.2019 r. imieniny Lucji, Otylii
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Rewolucja na przystankach MPK. Trwa montaż elektronicznej informacji

: 04.10.2019 : Piotr Mrówka
Na częstochowskich przystankach pojawiają się pierwsze elementy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie instaluje urządzenia, które docelowo mają pomóc pasażerom w dostępie do informacji o autobusach i tramwajach.

- Będą działały na zasadzie online, czyli przekazu na żywo. Zostaniemy poinformowani, o której konkretnie przyjedzie dany autobus lub tramwaj, jakie ma ewentualnie spóźnienie, utrudnienia. To wszystko na bardzo czytelnych tablicach - wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. W sumie pojawi się kilkadziesiąt urządzeń. - Widzimy już połowę konstrukcji, które stanowią podstawę instalacji tych tablic. Pojawiły się one już na placu Daszyńskiego, w alejach Najświętszej Maryi Panny czy Skwerze Sokołów. Wkrótce pojawią się tu same tablice - deklaruje Hasik.

System dynamicznej informacji pasażerskiej ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku.

Maciej Hasik

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.