Piątek, 13.12.2019 r. imieniny Lucji, Otylii
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Punkty za szczepienia przy rekrutacji legalne. Jest wyrok sądu

: 09.08.2019 : Piotr Mrówka
Dodatkowe punkty za szczepienia w częstochowskich przedszkolach zgodne z prawem.

Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Wyrok sądu to efekt odwołania się radnych od decyzji nadzoru prawnego wojewody, który stwierdził, że tego typu uchwały są dyskryminacją.

Pierwsze projekty w tej sprawie pojawiły się 4 lata temu. W związku z głośnymi w całej Polsce nowymi przypadkami zachorowań na odrę radni ponownie przygotowali kolejne projekty dotyczące szczepień. - Najbardziej przeraża mnie to, że są odmowy szczepień. Bo zdajemy sobie sprawę, że te lawinowo wzrastające odmowy mogą się przerodzić w ogniska zachorować - zauważa Jolanta Urbańska wiceprzewodnicząca rady miasta.

Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym toczy się kolejna rozprawa dotycząca szczepień i rekrutacji do miejskich żłobków.

 

Jolanta Urbańska. Posłuchaj:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.