Piątek, 13.12.2019 r. imieniny Lucji, Otylii
Słuchaj on-line
Region

"Policjant" wychodzi z mody. Teraz przestępcy udają listonoszy

: 18.11.2019 : Piotr Mrówka
Pomysły oszustów nie znają granic.

Po próbach wyłudzeń na policjanta czy wnuczka pojawił się kolejny sposób. Myszkowscy mundurowi ostrzegają przed osobami, które podszywają się pod pracowników poczty. Przestępcy dzwonią pod numer stacjonarny, podając się za stróża prawa, który prowadzi akcję przeciwko nieuczciwemu listonoszowi. Później w celu przeprowadzenia akcji podstawiona osoba pojawia się w mieszkaniu seniora, żeby zabezpieczyć gotówkę, którą miałby zabrać oszust.

Policjanci apelują, żeby nie przekazywać przez telefon informacji o swoich zarobkach czy emeryturze. Funkcjonariusze nigdy nie informują o swoich działaniach telefonicznie i nie proszą o przekazanie policji. W razie wątpliwości, czy odwiedzająca nas osoba jest policjantem, czy listonoszem, można to zweryfikować, kontaktując się z najbliższą komendą lub placówką pocztową.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.