Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Region

Pociąg z cysternami staranował autobus. Wielkie ćwiczenia w ramach "Przejazd 2019"

: 07.11.2019 : Piotr Mrówka
Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zmobilizował jednostki ratunkowe z całego powiatu częstochowskiego.

Na szczęście to nie było prawdziwe zdarzenie, ale część ćwiczeń służb w ramach akcji Przejazd 2019. Swoje umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach podnosili strażacy, policjanci czy przedstawiciele pogotowia ratunkowego. W manewrach wzięli również udział urzędnicy, którzy mieli okazję przekonać się, jak radzić sobie w czasie katastrofy.

- Jestem przekonany, że na podstawie obserwacji i wszystkich ćwiczeń, raport będzie bardzo dobrą bazą do jeszcze lepszego świadczenia pomocy dla naszych obywateli - podkreśla Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Ćwiczenia przeprowadzono w pobliżu jednego z przejazdów w Starym Cykarzewie w gminie Mykanów. Na miejscu przez kilka godzin pracowało kilkadziesiąt jednostek.

Posłuchaj relacji:

Jarosław Wieczorek

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.