Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Pacjent zaatakował pielęgniarkę. Groził jej nożem

: 07.11.2019 : Piotr Mrówka
Chwile grozy w szpitalu przy Mirowskiej w Częstochowie.

Pacjent sterroryzował personel i pielęgniarki, grożąc im śmiercią. Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 listopada. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mężczyzn, który trafił do lecznicy, zaczął zachowywać się agresywnie i niebezpiecznie.

- Był pod wpływem środków odurzających, został unieruchomiony pasami. Z nieustalonych przyczyn pacjent ten wyswobodził się i zaczął biegać po szpitalu, grożąc personelowi. Przystawił jednej z pielęgniarek nóż do szyi i również zaczął jej grozić pozbawieniem zdrowia i życia - relacjonuje asp. szt. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji. Następnie agresor uciekł, ale został szybko złapany przez stróżów prawa. - Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Częstochowy. Wczoraj (5.11) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz kierowania gróźb karalnych - dodaje rzecznik częstochowskiej policji.

Prokuratura postanowił zastosować wobec niego dozór policyjny.

asp. szt. Marta Kaczyńska

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.