Piątek, 13.12.2019 r. imieniny Lucji, Otylii
Słuchaj on-line
Region

Ogromna inwestycja pod Częstochową. Wielki rynek rolno-spożywczy za setki milionów

: 12.08.2019 : Piotr Mrówka
To będzie jedna największych inwestycji w regionie, na którą czekają producenci.

W Kościelcu w gminie Rędziny powstanie Jurajski Agro Fresh Park. Specjalny list intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele Regionalnego Funduszu Gospodarczego i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W tym celu zostanie utworzona specjalna spółka, która wybuduje nowoczesny rynek rolno-spożywczy.

- To będą cztery wielkopowierzchniowe hale, każda o powierzchni hektara. Do tego będą takie inwestycje towarzyszące jak zadaszenia producenckie, parkingi, drogi i cały system infrastruktury - podkreśla Artur Sokołowski, wiceprezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego. W tym celu przejęto od Agencji Mienia Wojskowego 53 hektary terenów pomiędzy lotniskiem w Rudnikach a powstającą autostradą A1. Projekt ma stawiać na innowacyjność i pozwolić rolnikom i producentom dotrzeć ze swoimi produktami do większego grona odbiorców. - Te działające rynki hurtu rolno-spożywczego ograniczają się tylko do udostępniania miejsca dla sprzedających i kupujących. My będziemy aktywnym graczem na tym rynku. Chcemy się dogadać z producentami i grupami producentów rolnych z regionu, żeby produkować i sprzedawać pod własną marką produkty rolne - dodaje Sokołowski.

Budowa Jurajskiego Agro Fresh Parku ma potrwać do 2023 roku i kosztować nawet 250 milionów złotych.

Artur Sokołowski

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.