Poniedziałek, 23.09.2019 r. imieniny Boguslawa, Tekli
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Od wakacji spora podwyżka za wywóz śmieci

: 20.05.2019 : Piotr Mrówka
Od czerwca zapłacimy więcej za śmieci.

Zapadła decyzja o podwyżce cen za wywóz nieczystości. Stawka wzrasta do 18 złotych w przypadku segregacji oraz 36 złotych, jeśli nie prowadzimy selekcji. Władze Częstochowy argumentują wzrost cen między innymi spełnieniem wymogów nałożonych przez rząd.

- To wszystko podraża system. Najgorsze jest to, że na końcu tego procesu jest mieszkaniec, który musi za to zapłacić. Szkoda, że w Warszawie zapadają takie decyzje, które musimy przekładać u nas i nie są one popularne - podkreśla prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Swojego oburzenia nie ukrywali radni opozycji, którzy wskazywali, że poziom podwyżek jest bardzo duży i winę za to ponoszą władze miasta. - Prezydent zaproponował w projekcie uchwał znaczne i niewyobrażalne podwyżki. Dla mieszkańców i przedsiębiorców. Wynoszą one od 50 do 433 procent - zauważa Piotr Wrona, przewodniczący klubu radnych PiS.

Przypomnijmy, do tej pory mieszkańcy Częstochowy płacili 12 złotych od osoby za odpady segregowane, wywóz śmieci bez selekcji kosztował 20 złotych.

 

 

Krzysztof Matyjaszczyk

Piotr Wrona

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.