Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

MZDiT apeluje w sprawie ciężarówek wjeżdżających z autostrady do miasta

: 16.10.2019 : Piotr Mrówka
Miała rozwiązać problemy komunikacyjne w Częstochowie, ale obecnie tworzy kolejne.

Autostradowa obwodnica miast powoli powstaje, a teraz wielu kierowców samochodów ciężarowych łamie ograniczenia i wjeżdża do centrum. Problem dostrzegają drogowcy z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Apelują oni o więcej kontroli w okolicy węzła Częstochowa-Południe. - Jeśli jakikolwiek samochód o masie ponad 12 ton pojawia się na trasie i potem zjeżdża w stronę miasta, to znaczy, że w sposób oczywisty łamie przepisy - zauważa Maciej Hasik z MZDiT. Od otwarcia nowego węzła autostradowego ruch przy ulicy Gościnnej i Powstańców Warszawy znacznie wzrósł. - Samochody mogą wjeżdżać do 12 ton. Mimo to ruch zwiększył się dwukrotnie, 9 do 18 tysięcy na fragmencie ulicy Gościnnej. Porównywaliśmy to przed otwarciem fragmentu autostrady i po jej uruchomieniu. Ruch wzrósł o 100% - dodaje Hasik.

Problem samochodów ciężarowych wjeżdżających do miasta zostanie rozwiązany dopiero po zakończeniu budowy całej obwodnicy.

 

Maciej Hasik

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.