Niedziela, 19.01.2020 r. imieniny Henryka, Marty
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Lipcowy szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze

: 01.07.2019 : Piotr Mrówka
Ponad 10 tysięcy pątników pojawi się w lipcu na Jasnej Górze.

Są to informacje dotyczące oficjalnych pielgrzymek, które zostały zgłoszone w urzędzie miasta. Do Częstochowy przybędą grupy piesze, rowerowe czy na rolkach.

Największy szczyt spodziewany jest 15 lipca. Wtedy do miasta wejdzie najliczniejsza grupa Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę licząca ok. 2 tysiące osób. Drugą liczną pielgrzymką będzie Przemyska Piesza Pielgrzymka. Przyjdzie w niej około 1300 pątników. Kolejna duża grupa pojawi się 31 lipca, kiedy do miasta przybędzie góralska grupa ok. 1100 osób z Czerwiennego-Bachledówki. Pielgrzymki piesze będą korzystać z wybranych, wyznaczonych przez miasto dróg, które zabezpieczy policja oraz miejskie służby.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.