Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

ISD Huta Częstochowa oficjalnie została bankrutem

: 05.09.2019 : Piotr Mrówka
Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Częstochowie. Dodatkowo został wyznaczony syndyk, którego zadaniem będzie wycena upadłego zakładu.

Dwie firmy były zainteresowane kupnem huty. Pierwszą była Sunningwell International Polska, drugą Liberty House Group. Obie zaoferowały około 245 milionów złotych. W pierwszym przypadku sąd stwierdził, że podmiot nie jest dłużnikiem zakładu, w drugim oczekiwano lepszej oferty. Z komunikatu sądu okręgowego wynika, że najbardziej prawdopodobną formą ratowania przedsiębiorstwa i 1200 miejsc pracy jest dzierżawa majątku. Przypomnijmy, produkcja w zakładzie została wstrzymana kilka miesięcy temu. Od tego czasu pracownicy pozostają na urlopach postojowych, a związkowcy szukają pomocy wśród osób, które mogłyby włączyć się w ratowanie huty.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.