Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Hutnicy przed siedzibą sądu. Walczą o sprzedaż zakładu

: 10.09.2019 : Piotr Mrówka
Związkowcy i pracownicy Huty Częstochowa wyszli na ulice pikietować przeciwko ich zdaniem krzywdzącej decyzji sądu.

Kilkadziesiąt osób pomimo deszczowej pogody domagało się zmiany decyzji dotyczącej braku zgody na sprzedaż zakładu. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu został ustanowiony syndyk dla zakładu i odrzucono dwie oferty kupna, które opiewały na kwotę około 240 milionów złotych. Związkowcy obawiają się, że planowana dzierżawa nie rozwiąże kłopotów.

- Skoro mamy inwestorów, którzy chcą kupić, to nie wiemy, dlaczego sąd podjął decyzję, żeby wydzierżawić zakład. Są inwestorzy i nabywcy, którzy chcą inwestować w tę hutę - przekonuje Mariusz Ciupiński z Międzyzakładowy Związek Zawodowy „KADRA” Huty Częstochowa. Sąd i syndyk chcą jeszcze w tym tygodniu wybrać firmę, która wydzierżawi majątek zakładu i będzie chciała wznowić produkcję. Zainteresowane są tym dwie firmy.

Posłuchaj relacji:

Mariusz Ciupiński

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.