Wtorek, 19.11.2019 r. imieniny Elzbiety, Seweryna
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Finisz prac na obwodnicy Częstochowy. Drogowcy walczą z czasem

: 06.11.2019 : Piotr Mrówka
90% betonu na autostradowej obwodnicy Częstochowy jest już wylane.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chwali się zaawansowaniem prac, ale wciąż nie wiadomo, kiedy kierowcy skorzystają z nowej drogi. Obecnie do położenia pozostaje 1,5 km z 20 km jezdni. Jeśli dobra pogoda się utrzyma, wylewanie betonu zakończy się 12 listopada.

Kierowcy mogą w korzystać już z DK 43, w obrębie węzła Częstochowa Jasna Góra. Niedługo będzie przejezdna droga gminna pomiędzy Starą Gorzelnią a Częstochową. Autostrada miała zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku, ale termin ten wciąż jest zagrożony. Opóźnienia może spowodować niedawna awaria wodociągu przy wiadukcie wzdłuż drogi wojewódzkie 483. Poprzedni wykonawca źle zaprojektował infrastrukturę i doszło do jej rozszczelnienia. Awaria już została naprawiona. Oprócz tego jedna z firm odwołała się do wyników przetargu na montaż barier ochronnych.

Obecnie trwa analizowanie wniosku.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.