Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

Częstochowscy uczniowie wrócili do szkolnych ław

: 03.09.2019 : Piotr Mrówka
Po wakacjach naukę rozpoczęło ponad 32 tysiące dzieci i młodzieży.

Nowością jest podwójny rocznik w szkołach ponadpodstawowych, który jest efektem rządowej reformy, która wygasiła gimnazja. Dużym wyzwaniem są też podwyżki dla nauczycieli, ponieważ władze miasta jeszcze nie wiedzą, ile środków na ten cel uzyskają. - Nie mamy jeszcze pełnej wiedzy dotyczącej tego, w jakim stopniu te podwyżki zostaną sfinansowane z budżetu centralnego, a co będziemy musieli dołożyć sami. Nasze służby finansowe, nasze służby edukacyjne pracują nad tym, natomiast niestety stan finansów samorządów jest z roku na rok coraz gorszy - podkreśla prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W tym roku inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych, który rozpoczyna współpracę z firmą Społem PSS "Jedność", gdzie będą odbywać praktyki i szkolenia dla uczniów o specjalnościach handlowych i spedycyjnych.

 

Krzysztof Matyjaszczyk. Posłuchaj:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.