Sobota, 29.02.2020 r.
Słuchaj on-line
Miasto Częstochowa

6 kamer w sieci. Nowe obszary miasta znalazły się pod obserwacją

: 14.02.2020 : Piotr Mrówka
Częstochowa rozszerzyła sieć monitoringu o 6 kolejnych kamer w dzielnicach Północ i Tysiąclecie.

Obecnie system jest w fazie niezbędnych testów i kalibracji. 

Dwa pierwsze punkty zlokalizowane są przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Kiedrzyńską. Kamery będą monitorować sytuację na skrzyżowaniach oraz w obrębie przejść dla pieszych, a także na pobliskich przystankach autobusowych i tramwajowych. Cztery kolejne – na terenie parku miejskiego w rejonie ul. Fieldorfa-Nila i ul. Pużaka. Jak przekazał urząd miasta, dozorem objęto place zabaw i miejsca spacerowe. Monitoring ma pomóc przeciwdziałać aktom dewastacji zieleni, wyposażenia parku oraz zachowaniom uciążliwym dla mieszkańców. 

Teraz w mieście funkcjonuje już 91 kamer, które monitorują w sumie 123 miejsca. Kolejne kamery mają pojawić się m.in. w rejonie budowanej Promenady Śródmiejskiej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.